Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Slavnosti pivovaru ve Zhořelci

ZAHRANIČNÍ
10. 7. 2008 00:00 autor: tomas
Čtenářů: 4602 | Fotogalerie
Komentáře: 14
Zhořelec (Görlitz), hezké zachovalé historické a dnes už po období NDR úpadku, do krásy znovu opravené město, nacházející se asi 50km severně od Liberce, je s počtem cca 60 tis. obyvatel největším městem hornolužického kraje, kraje obývaného už po staletí významnou cca 60 tisícovou srbsky hovořící menšinou.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Rash
24. 10. 2013 09:26
Pár slov o tom, jak to vypadá v Görlitzu aktuálně: http://pivnipartyzan.blogspot.cz/2013/10/kontrasty-promeny-jistoty-ve-zhorelci.html
Od: tomas
28. 4. 2009 14:31
Soulasím s Váma, ale co se s tím dá dělat? Petky se i tak už rozšířili i mezi minipivovary, pivní kultura nekultura a ani pivařům ""znalcům"" nevadí. Já si ale myslím, že to bude pořád okrajová záležitost a nějak masivně se pivo v petkách neprosadí. Okrajově se stejně už roky běžně prodává. Velký pivovary akorát vyhodí miliony za reklamní kampaně jako před pár lety Staropramen na 0,5 l petky (kde je jim konec) bez velkýho výslednýho efektu. Mě ještě víc než petky vadí plastový kelímky všude na pivních akcích i v pivovarech. V tomhle jsme prostě balkán.
Od: Želva
28. 4. 2009 14:09
Čtu o pivu v petkách od Heinelenu a žádný koment... Že by to bylo lidem "šumák"? Podle mne Heineken zkouší, co Češi vydrží. Jen doufám, že si zachovají zdravý rozum a pivní "petky" pošlou k čertu. Tedy, že Starobrno i Zlatopramen, které s v nich začaly či začnou prodávat, nebudou kupovat. Pivo je narozdíl od limonád ušlechtilý nápoj a zasluží se odpovídající obal.
Jinak by mě zajímalo, co tomuhle nápadu říkají "bez cenzury" lidé ze Starobrna a Zlatopramenu. Asi nadšeni nejsou. Možná to je pro ne i potupa. Ale co s tím, když to majitel rozhodne a každý prodaný litr je dobrý. Těmhle firmám je nějaká, léta budovaná, pivní kultura ukradená. Tak si říkám, že by nám mohlo být ukradené i jejich pivo.
Od: tomas
27. 4. 2009 15:10
Letos je to 14 června. Den otevřených dveří a akce na dvoře pivovaru je ale v neděli, jak je i jinde v SRN zvykem. V sobotu tam je od 16 hod. podle jejich webovek jen nějaký koncert kapel. Jinak ale návštěvu doporučuju. Vloni tam bylo hodně příjemně.
Od: Lukáš Provazník
27. 4. 2009 14:17
Chci se zeptat, ve jakém termínu probíhají pivní slavnosti?
Od: Jiri.J
17. 8. 2008 12:06
Eibauer Schwarzbier. (Alc. 4,5%Vol., Stamm. 11%) je vynikající ukázkou stylu schwarzbier. Výrazně tmavý. Tělnatý, lehce olejovitý a výrazně plný. Chutná ukázka daného stylu s čokoládovým aroma a dobrým praženým akcentem v doznívání. Celkově příjemné a dobře vyvážené. Vůně po mléčné čokoládě a fialkách. Lze pouze doporučit:-)) Zvláště pro milovníky tohoto stylu nezbytná ochutnávka.
Od: tomas
16. 8. 2008 20:55
Na piva z Eibau si vzpomínám a taky mi docela chutnala. Naposledy jsem pil falešný žitavský pivo, vařený taky v Eibau a pilsner teda třeba oproti tomu Landskronu nic moc.
Od: Jiří Kaňa
13. 8. 2008 17:04
Teď si dávám Lausitzer Häuselbier (Pilsner) z Eibau. Pít se to docela dá.
Od: Tomáš Mach
24. 7. 2008 21:17
Ještě jsem zapoměl na Radeberger pilsner. Je to sice velkopivovar alá saská Plzeň , ale pivo mi chutnalo hodně. Je pravda , že sasko je ve znamení pilsnerů různý kvality a natrefit na něco speciálního je spíše vyjímkou. Speciál ze saska , kterej mi zatím chutnal asi nejvíc byl Gose v Lipsku. Skvělý pivo v krásným pivovárku. Na ten je potřeba zajet ale jen tam, což už je trochu z ruky.
Od: Tomáš Mach
24. 7. 2008 21:07
Mně ten Landskron pils chutnal moc , hlavně točenej. Že by to byla tentokrát nějaká slabší várka? S tím pšeničným nevím jak to bylo dřív , ale chutnalo mi taky hodně. Ten Lužický Porter je opravdu příšernej, musel jsem to vylít, protože se to opravdu nedalo polknout.Jinak souhlasím , že až na vyjímky je saský pivo spíše průměrný. Dost hrozný byl i pils z Plavna ( Plauen). Radši jezdím sem tam do Bavorska , kde je výběr oproti sasku nesrovnatelnej a tamní malý pivovárky obrážím rád. Mimochodem zrovna jsem pil lahvového Hostana -Hradní a byl jsem překvapenej jak to bylo výborný pivo.Jako bych pil pivo z petky natočený někde v minipivovaru. Asi nějaká nadstandardně podařená várka ? Nevím , protože naposledy jsem pil Hostana cca před rokem z plechu a byl to spíš podprůměr.
Stránky : 1 2 >>
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2017 | Provozováno na RS MAXSOFT